Cesta z Phong Nha do Hue + 2 dny v Hue – Asia Trip

Hue - Vietnam

Po dvou dnech motorkaření v Phong Nha nastal čas přesunout se dál na jih, do bývalého císařského města Hue.
Ačkoli je možné koupit si přímo na místě bus ticket až do cíle, my jsme radši zvolili složitější, dražší, ale zábavnější a rychlejší cestu busem + vlakem.

Minibus z Phong Nha do Dong Hoi měl asi nejmíň místa na nohy, co jsem měl možnost zažít. V Dong Hoi zásadně nedoporučuju dávat si cokoli k jídlu ve vývařovnách kolem nádraží. Nejdřív se o vás poperou (lezou z váma až do čekárny), pak vám dají hnusný Pho z pytlíku a nakonec vás natáhnou. Počkejte s jídlem radši do vlaku, kde průvodčí prodává masa na klacku a další pohodičky za 10kč.

V Hue jme měli domluvený náš první homestay – což je další povinnost v bucket listu každého baťůžkáře ve Vietnamu. Dříve nejspíš opravdu autentická praktika, tzn. státem podporované ubytovávání cizinců v soukromí (podobně jako na Kubě), samozřejmě podnikaví Vietnamci rychle změnili v těžkej rejžung :). Náš Green Homestay ale doporučit určitě můžu, ačkoli jde, jak jsme později zjistili, taky už spíš o hotel, kde může majite ubytovat až 4 páry naráz. Za 550kč/noc, pokud trváte jako my na soukromé koupelně, máte v ceně i večeři, kterou majitel uvaří před vašima očima a není vůbec špatná. Jen jsem měl osobně trochu problém jíst hůlkama ze stejné mísy s dalšími, úplně cizími lidmi (posadí vás klidně 6 ke stolu, který by byl komfortní spíš pro čtyři), ale to bude prostě jen tím, že už jsem zhýčkanej, přecitlivělej na cizí sliny a starej :).

Majitel nám zařídil půjčení motorky, přičemž první den jsme jeli na císařské hrobky za městem (což jsou obrovské areály s desítkami staveb, kde procházka zabere klidně několik hodin). Druhý den jsme pak měli na programu hlavní atrakci Hue – Citadelu, což je bývalé sídlo císařů.

Hue je velké město a jezdit tam na motorce není úplně pro začátečníky, takže pro přesuny po městě doporučuju klasicky aplikaci Grab.

Na druhém břehu Perlové řeky, než je staré město a Citadela, je dlouhá promenáda plná parků a míst k odpočinku, a kolem mostu velké noční tržiště plné jídelních stánků. Specialitou jsou tady vodní šněci, které jsme ale nezkusili.. Kdo jste je měl, podělte se o zážitek 🙂

Zbytek srandy jako vždy ve videu:

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář